Yenilikler
 • Kurumsal ile yepyeni bir çalışma anlayışıyla tanışacaksınız.
  Seçme ve değerlendirme hiç bu kadar kolay olmamıştı...

  Yenibiris.com yenilediği ve geliştirdiği teknolojik alt yapısıyla sizlere dünya liderlerinin teknolojik imkanlarını sunuyor. Yepyeni bir kullanım deneyimine hazır olun.

  Bu ilan sadece Yenibiris.com'da!
  İlan verme aşamasında "Bu İlan sadece Yenibiris.com'da"* seçeneğini işaretlediğinizde ilanınız Ana sayfamızda yer alan "Sadece Yenibiriş'te" bölümünde yer alacaktır.

  Sadece Yenibiris.com'da yayınladığınız ilanlar ücretsiz olarak sosyal medya, özel mailing gibi farklı uygulamalarla desteklenecektir.

  Siz de ilanınızı sadece Yenibiris.com'da yayınlayın, ilanınızın görünürlüğünü arttırın, öne çıkarın!

  Bilgi Paneli: Aradığınız her şey burada!
  Üyelik bilgilerinizi, başvurularınızın durumunu ve mesajlarınızı size tek bir sayfada verir. Ayrıca aldığınız başvurulara dair genel istatistiki bilgileri de grafiklerle görürsünüz. Neler mi? İlanlarınızın başvuru dağılımı, adaylarınızın eğitim durumu, yaşı, iş deneyimi, cinsiyeti...

  Kolayca ilan verin, işinizi ilan verme aşamasında tamamlayın!
  Son Kullanılan İlanlar’a anında ulaşım: "En son nerede kalmıştım" dönemi bitti!
  Son Kullanılan İlanlar, üzerinde çalıştığınız (güncelleme, görüntüleme, yenileme, aday değerlendirme gibi) ilanlardan en son işlem yapılmış olanlarıdır. En son işlem yaptığınız ilanlar, hem ilan listesinde hem de başvuru değerlendirme panelinde en son işlem yapılan en üstte görünecek şekilde listelenir.

  İş Profili ile hızlı ilan verme: Aradığınız aday için nasıl bir ilan hazırlayacağınızı düşünmeyin!
  İş profili yayına alacağınız ilanın pozisyon detaylarını içeren bir şablondur. İlan yayınlayacağınız pozisyona göre sistemimiz size hazır iş profilleri sunar. İlan verirken pozisyon ismi kısmını sistem önerileri arasından seçerek profil detaylarının otomatik olarak doldurulmasını sağlayabilirsiniz. Farklı seçimler yaparak kendi iş profilinizi de oluşturup kaydedebilirsiniz. Kaydettiğiniz iş profilleri sonraki ilanlarınızda verdiğiniz isimle iş profilleri listesinde görünecektir.

  Otomatik Değerlendirme: Değerlendirme ve iletişim sürecinizi otomatikleştirdik!
  Belirlediğiniz kriterler doğrultusunda ilanınıza gelen başvurular otomatik olarak incelenir ve değerlendirilir. Otomatik değerlendirme tanımlayarak ilanınıza gelen başvuruların uygunluk ve durumunu otomatik olarak belirleyebilir, mesaj gönderip etiketleyebilirsiniz.

  İlanınızı yayına verdikten sonra sistem sizi otomatik değerlendirme kuralı oluşturmaya davet eder. İlgili bağlantıya tıkladığınızda, kural oluşturacağınız ekran karşınıza çıkar. Değerlendirme kriterlerinizi kaydederek işleminizi tamamlarsınız. Otomatik değerlendirme sizin için çalışmaya başlar!

  İlanlar menüsündeki diğer yenilikler
  • İlan Listesi’nde detaylı arama yapabilirsiniz.
  • Başvurulara İlan Listesi üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.
  • Başvuru sorularını Sürükle-Bırak yöntemi ile soru gruplarına ekleyip çıkarabilirsiniz.
  • Çoktan seçmeli başvuru sorularında doğru cevabı seçebilirsiniz.

  Yeni Seçme ve Değerlendirme ile iş yapış tarzınızı değiştirin!
  Sizi uzun ve karmaşık sayfalarda bir aşağı bir yukarı gezmekten kurtaran yeni seçme değerlendirme ekranı ofis yazılımlarında alışık olduğunuz kullanım kolaylıklarını sağlar. Esnek yapısıyla her kurumun kendi işe alım sürecine göre kullanabileceği ayrı süreç yaklaşımlarını destekler. Sayfalar arasında gezdiğinizde seçimlerinizi kaydeder ve sayfa değiştirseniz dahi bunlara toplu işlem yapmanızı sağlar. Kısacası hakettiğiniz üstün kullanım özelliklerini sağlar. Tüm fonksiyonları hem başvuru değerlendirirken hem de özgeçmiş bankasında arama ve değerlendirme yaparken kullanabilirsiniz.

  Toplu Mesaj:
  Bu uygulamayla tüm adaylarınıza toplu ulaşabilirsiniz.
  İlanlarınıza gelen başvurularınıza veya etiketlediğiniz tüm adaylara durum ve uygunluk derecelerini kullanarak aynı anda mesaj gönderebilir ve mesajınıza cevap isteyebilirsiniz.

  Başvuru değerlendirme ile ilgili tüm aradıklarınız tek bir ekranda karşınızda!
  Başvuru Değerlendirme ekranında sol panelde; Son Kullanılan İlanlarınız, Etiketleriniz ve Kayıtlı Filtrelerinizi bir bakışta görebileceksiniz. Sağdaki panelde de seçtiğiniz ilanın, etiketin veya filtreleme sonucunun özgeçmiş listesini bulacaksınız. Aynı ekrandaki diğer hızlı fonksiyonlar ise şöyle:

  Üst Alan
  • Üst alanda yer alan sıralama fonksiyonundan yararlanarak başvuruları farklı özelliklerine göre listeleyebilirsiniz.
  • Üst alanda yer alan Anahtar kelime ile arama bölümünden hızlı arama yapabilirsiniz.
  • Üst alanda yer alan Detaylı Ara sayesinde aynı panelden detaylı arama yapabilirsiniz.

  Liste Alanı
  • Her bir başvuruyu doğrudan satır üzerinde değerlendirebilir veya etiketleyebilirsiniz.
  • Yapılan değerlendirmeleri renkli ve değişen simgeler yardımıyla hemen görebilirsiniz.
  • Başvurudan tek tıkla ulaşabildiğiniz özgeçmiş içinden de etiketlemek dahil tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.
  • Başvuruları içeren tüm sayfalardan listenin başında bulunan kareyi işaretleyebilir; uygunluk, durum, etiketleme ve işlemler altında bulacağınız işlemlerin tamamını sadece işaretlediğiniz özgeçmişlere uygulayabilirsiniz.
  • Listenin en solunda bulunan çift çizgiye basarak seçilmiş tüm özgeçmişleri istediğiniz etikete sürükleyip bırakabilirsiniz. Eklediğiniz etiket seçtiğiniz özgeçmişlerde hemen görülebilir olacaktır. Üzerindeki çarpı işaretine basarak üzerinde olduğunuz özgeçmişin etiketini silebilirsiniz.

  Alt Menu
  • Alt menüde bulunan Sayfayı Seç fonksiyonu, bulunduğunuz sayfadaki başvuruları işaretlerken, Tümünü Seç linki ile listelenen tüm özgeçmişlerin işaretlenmesi için kullanılabilir. Temizle fonksiyonunu kullanarak hangi sayfada olursa olsun yaptığınız işaretlemeleri temizleyebilirsiniz.
  • Alt menüdeki Etiketle, Uygunluk, Durum seçenekleri yardımıyla tek ve toplu değerlendirme işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.
  • Zemin rengi sayesinde başvurularınızı farklı zemin renkleri ile ayrıştırma imkanı bulacaksınız. Başvurular ayrıca zemin rengine göre filtrelenebilir.
  • Liste Ayarları yardımıyla da başvuru listesindeki 3 sütunun içeriğini kendiniz belirleyebilirsiniz.

  Gelişmiş Detaylı Arama
  Başvurularınızı filtrelemek için kullanacağınız yeni Detaylı Arama ekranını alt menünün en sonundaki linkine basarak açabilirsiniz. Detaylı Arama adayları en ince detayına kadar filtreleyebileceğiniz, sekmelere ayrılmış başlıklarla kolay kullanabileceğiniz bir yapıda tasarlanmıştır. Aynı ekranı Özgeçmiş Bankası'ndaki aramalarınızda da kullanabilirsiniz.

  İş Deneyimleri Sekmesi
  Artık adayların iş deneyimlerinde arama yaparken sektör, iş alanı gibi kriterleri nasıl arayacağınıza siz karar verebileceksiniz. Adayın deneyimleri ve/veya tercihlerinde arama yapmanız mümkün.

  Değerlendirme Kriteri Sekmesi
  Yeni eklenen bir özellik de adayları değerlendirme veya iletişim kriterlerine göre arayabilmeniz. Bu özellik sayesinde okunmamış, mesaj atılmamış adayları da kolaylıkla ayrıştırabilecek, zemin rengine göre filtreleyebileceksiniz.

  Aday gruplamaya Web 2.0 Yaklaşımı: Etiketleme
  Özgeçmişleri sınıflandırmak için kullanacağınız esnek bir fonksiyondur. Özgeçmişlerinize etiket atayarak onlara dilediğiniz an kolayca ulaşmanızı sağlar. Etiketler değerlendirme yapmak üzere kullanıcılara tanımlanabilir. Böylece o kişi sadece bu etiketi görür, onun üzerinde işlem yapar.

  Etiketleri sürükle-bırak fonksiyonu veya seçilen özgeçmişleri etiketlere sürükleme imkanlarıyla aday gruplama ve değerlendirmeyi bir tıkla gerçekleştirebileceksiniz. Üstelik etiketlediğiniz özgeçmiş ister başka bir ilan başvurusunda ister Özgeçmiş Bankası'nda karşınıza çıksın, kendi belirlediğiniz renkteki etiketini listede görebileceksiniz.

  Bir ipucu! Görüşmeye gelmeyen veya referansı kötü olan özgeçmişleri hemen etiketleyin!

  Yeni etiket oluşturmak için Özgeçmiş Bankası veya Değerlendirme Paneli'nde yer alan Etiketler bölümündeki ekle fonksiyonunu kullanın. Oluşturduğunuz etiketi, Özgeçmiş Bankası'nı tararken veya gelen başvurular arasından seçtiğiniz özgeçmişlere sürükleyin ve bırakın.

  Not: Özgeçmişleri istediğiniz kadar etiketlemeniz mümkün. Etiketlerinizi kendi zevkinize göre renklendirebilirsiniz.

  Gelişmiş Kullanıcı Yetkilendirme Araçları
  Her kullanıcı için istediğiniz yetkiyi tanımlamanıza imkan veren Kullanıcılar fonksiyonuna Ayarlar menüsünden ulaşacaksınız. Yeni kullanıcı yetkilendirme araçlarımızda her kullanıcı ister sistem kullanıcısı, ister yetkili kullanıcı olsun tek kişidir ve e-posta adresi kullanıcı ismidir. Sistem ilk giriş yaptığınızda eksik bilgilerinizi tamamlamanızı sağlayacaktır.

  Detaylı Yetkilendirme İmkanları
  İlan yayınlama, başvuru değerlendirme ve Özgeçmiş Bankası'nda tarama gibi işlemleri ister birlikte, ister ayrı ayrı kullanıcınıza tanımlamanız mümkün. Ekibinizdeki her bir kullanıcı için ona özel yetki vermenizi sağlayarak daha güvenli bir çalışma ortamı sunar.

  Doğru adaylara daha kısa sürede ve daha kolay ulaşabilmek için hemen yeniliklerimizi deneyimleyin: kurumsal.yenibiris.com


  Daha fazla bilgi için: 0212 251 85 70, kurumsal@yenibiris.com


  * Yayınlanan ilanların tüm başvurularının Yenibiris.com üzerinden alınıp, değerlendirilmesi gerekmektedir.