Sık Sorulan Sorular
  • Yeni ilan nasıl yayınlanır?
   İlanlar ana başlığı altında bulunan “İlan Ver” seçeneğini kullanarak yeni ilanlarınızı yayınlayabilirsiniz. İlanınızı yayına alırken, sırası ile İş Profili, İlan Bilgileri ve tercihen Başvuru Soruları alanlarını doldurmanız yeterlidir. Ürün paketine bağlı olarak ilanlarınız hemen yayına girebilir ya da Ödeme/Sonuç sayfasına yönlendirilebilirsiniz.
    
  • İş Profili nedir?
   Yayına alacağınız ilanın genel niteliklerini “Yeni iş profili olarak kaydet” seçeneğini işaretleyerek saklayabilirsiniz. Kaydetmiş olduğunuz iş profilleri, yeni bir ilan yayınlamak istediğinizde otomatik olarak listelenecek ve seçilebilecektir.

   *İlan yayınlayabilmek için İş Profili kaydetme zorunluluğu bulunmamaktadır.
    
  • İlan yayınlarken şirket adı bilgisini nasıl gizlenir?
   İlan Ver/İlan Bilgileri sayfasındaki Şirket adı başlığındaki “Şirket bilgileri gizli” seçeneğini kullanarak, ilanlarınızda şirket adını gizleyebilirsiniz. Bu seçeneği tercih ettiğinizde, ilanınızda firma ünvanınız ve logonuz yer almayacaktır.

   *İlan içeriğinde şirketinizin tanıtıcı bilgilerine (web adresi, e-posta, vb.) yer vermeyiniz.
    
  • Aynı ilan birden fazla şehir için yayınlanabilir mi?
   Aynı ilanı birden fazla şehirde yayınlamak için İlan ver/İlan Bilgileri sayfasında bulunan “Görev Yeri” seçeneğini kullanabilirsiniz.Yayınlamış olduğunuz ilanına ait başvurular, her şehir için ayrı listelenecek olup, tercihiniz doğrultusunda başvurularınızı birleştirme imkanınız da olacaktır.
    
  • İlanlarda kullanmak üzere şirket üyeliğine logo, görsel, ses ve video nasıl eklenir?
   Şirketinize ait logo, görsel, ses ve videolarınızı kurumsal@yenibiris.com adresine göndererek, sistem yöneticilerimiz tarafından üyeliğinize eklenmesini sağlayabilirsiniz.
    
  • Başvuru Sorusu nedir?
   Yayınladığınız ilana başvurmak isteyen adaylara yöneltmek üzere Doldurmalı, Çoktan Seçmeli ve Çoktan Çok Seçmeli soru tiplerini kullanarak sorular oluşturabilir ve adayların zorunlu ya da tercihen hazırlamış olduğunuz soruları yanıtlamalarını sağlayabilirsiniz.

   *Başvuru yapan adayların hazırlamış olduğunuz sorulara verdikleri cevapları, özgeçmiş detayında görüntüleyebilirsiniz.
    
  • Başvuru Sorusu nasıl oluşturulur?
   Başvuru Sorusu oluşturmak için İlanlar başlığının altında yer alan Başvuru Soruları/Yeni Soru Ekle butonuna tıklayarak, sorularınızı oluşturabilirsiniz.

   Yeni bir ilan oluştururken karşınıza gelecek Başvuru Soruları adımında önceden hazırladığınız sorular/soru grupları listelenecektir. Soru Havuzu’ndan istediğiniz soruyu/soru grubunu sürükleyerek “Seçili Soru ve Değerleri” bölümüne taşıyarak ekleyebilirsiniz.
    
  • Aktif Aday Yönlendirmesi nedir ?
   Yayınladığınız ilan kriterlerine uygun, son 6 ay içerisinde özgeçmişini güncellemiş Yenibiris.com üyeleri Aktif Aday olarak kabul edilir. Aktif Aday Yönlendirmeleri hizmeti doğrultusunda ilanınızda yer alan kriterler özgeçmiş bankasındaki adaylarla eşleştirilir. En uygun nitelikteki maksimum 250 özgeçmiş “Aktif Aday” statüsünde belirtilerek, ilan yayınlandıktan 5 gün sonra ilgili ilanının havuzuna eklenmektedir.
    
  • İlan güncelleme, kopyalama, yenileme ve yayından kaldırma işlemleri nereden yapılır?
   İlanlar başlığı altında yer alan “İlan Listesi” sayfasından belirtilen tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. İlgili ilanı tıkladıktan sonra, açılan sayfada belirtilen tüm işlem başlıkları görüntüleyebilir ve işlemlerinizi uygulayabilirsiniz.

   *Yayında olan ilanların pozisyon adı değiştirilememektedir.
    
  • Otomatik Değerlendirme kuralı nedir?
   İlgili ilana gelen başvuruların, belirlediğiniz kriterler doğrultusunda sistem tarafından otomatik filtrelenmesi ve değerlendirilmesidir.
    
  • Otomatik Değerlendirme Kuralı nasıl oluşturulur?
   Otomatik Değerlendirme Kuralını ilanınızı yayınladıktan sonraki Sonuç sayfasından ya da İlanlar/İlan Listesi sayfası, ilan önizlemeden oluşturabilirsiniz.

   *Otomatik Değerlendirme Kurallarını istediğiniz zaman İlanlar/Otomatik Değerlendirme sayfasından yeniden çalıştırabilir ya da iptal edebilirsiniz.
    
  • İlan paketi bittiğinde yeni bir ilan yayınlamak için ne yapılır?
   Paketinizin kullanım süresi bittiğinde, yeni bir ilan yayınlamak isterseniz İlan Ver/Ödeme adımında bulunan “Müşteri Temsilcisi Beni Arasın” seçeneğini kullanabilirsiniz.

   *Paketinizi yenilemek için “Online Satış” başlığını da kullanabilirsiniz.
    
  • İlana gelen başvurulara nereden ulaşılır?
   İlanlarınıza gelen başvuruları görüntülemek ve değerlendirmek için Seçme Değerlendirme/Başvuru Değerlendirme sayfasını kullanabilirsiniz. Bu sayfada bir ya da birden fazla ilanı seçerek tüm başvuruları aynı anda listeleyebilir ve değerlendirebilirsiniz.
    
  • İlana gelen başvurular nasıl filtrelenir?
   İlanlarınıza gelen başvuruları filtrelemek için İlanlar/Başvuru Değerlendirme sayfasından ilanınızı seçerek “Detaylı Ara” butonuna tıklayınız. Açılan filtreleme ekranında, kriterlerinizi belirleyerek başvuruları filtreleyebilirsiniz.
    
  • Belirlenen kriterler filtre olarak kaydedilebilir mi?
   Detaylı Ara ekranında belirlemiş olduğunuz kriterleri “Kaydet” butonuna tıklayarak kaydedebilir ve kaydetmiş olduğunu bu filtreyi Başvuru Değerlendirme ve Özgeçmiş Bankası sayfalarında yeni aramalar için kullanabilirsiniz.
    
  • Ad-Soyad bilgilerine göre filtreleme yapılabilir mi?
   Başvuru Değerlendirme ve Özgeçmiş Bankası sayfalarında bulunan “Anahtar kelime ile ara” metin kutusuna ad-soyad bilgilerini yazarak filtreleme yapabilirsiniz.
    
  • Başvuru değerlendirme fonksiyonları nelerdir?
   İncelediğiniz özgeçmişlere Uygunluk ve Durum belirlemesi yapabileceğiniz gibi, bu özgeçmişler için özel bir Zemin Rengi de belirleyebilirsiniz.

   *Değerlendirdiğiniz özgeçmişleri daha sonra Detaylı Ara/Değerlendirme Kriteri ekranından Uygunluk, Durum ve Zemin Rengine göre filtreleyebilirsiniz.

   Ayrıca, başvuru yapan adaylara mesaj gönderebilir, e-posta ile özgeçmişi başka bir kullanıcı ile paylaşabilir, özgeçmişi pdf ya da word olarak kaydedebilir ve özgeçmişi tekrar okunmadı olarak işaretleyebilirsiniz.
    
  • Etiket nedir?
   Etiket, Başvuru Değerlendirme sırasında ya da Özgeçmiş Bankası aramalarınızda kriterlerinize uygun olan özgeçmişleri gruplamak için kullanılan fonksiyondur.
    
  • Etiket nasıl kullanılır?
   Yeni bir klasör oluşturmak için Başvuru Değerlendirme ya da Özgeçmiş Bankası sayfasında yer alan Klasörler/Ekle linkine tıklayarak, yeni klasör isimleri belirleyebilir ve bu klasörlere renk seçimi de yapabilirsiniz.

   Klasör yapmak için, etiketi özgeçmişe ya da özgeçmişi etikete sürüklemeniz yeterli olacaktır.

   *Klasör işlemi özgeçmiş detayından da yapılabildiği gibi, birden fazla özgeçmişi de aynı anda etiketleyebilirsiniz.
    
  • Liste Ayarları nedir?
   Başvuru Değerlendirme sayfasında, listelenen özgeçmişlere ait bilgileri bu alandan değiştirebilirsiniz.
    
  • Özgeçmiş Bankası nedir?
   Özgeçmiş Bankası, Yenibiris.com’un veritabanıdır. Üyelik paketine göre Özgeçmiş Bankası kullanımı olan tüm kullanıcılarımız ilan yayınlamadan da veritabanından arama yapabilir ve adayların özgeçmişlerini inceleyebilirler.

   Özgeçmiş Bankası’nda kredili ya da sınırsız erişim olmaz üzere iki ayrı çalışma şekli bulunmaktadır.
    
  • Özgeçmiş Bankası nasıl kullanılır?
   Seçme Değerlendirme/Özgeçmiş Bankası sayfasında bulanan Detaylı Ara ekranını kullanarak kriterlerinizi belirleyebilir ve tarama yapabilirsiniz.
    
  • Özgeçmiş Bankasında bulunan adaylar nasıl saklanabilir?
   Özgeçmiş Bankası’nda kriterlerinize uygun olarak listelenen adayları Klasörleme fonksiyonunu kullanarak gruplayabilir/saklayabilirsiniz. Mevcut etiketlerinizi kullanabilir ya da Ekle linkine tıklayarak yeni etiketler oluşturabilirsiniz.
    
  • Kredili Özgeçmiş Bankası nasıl kullanılır?
   Tarama sonucunda listelenen adayların özet bilgilerini görüntüleyebilirsiniz. Adayların iletişim bilgilerini görmek istediğinizde bir kredi düşecektir. Özgeçmiş Bankası taramalarınızda, aynı özgeçmişi ikinci kez görüntülediğinizde kredi düşmemektedir.

   Krediniz bittiğinde, Özgeçmiş Bankasından tarama yapabilir ancak adayların iletişim bilgilerini görüntüleyemezsiniz. Tekrar kredi yüklemek için Online Satış ekranını kullanabilir ya da Müşteri Temsilciniz ile görüşebilirsiniz.

   *Kalan kredi sayısını Bilgi Paneli ekranından görüntüleyebilirsiniz.
    
  • Yeni bir mesaj nasıl oluşturulur?
   Mesajlar/Mesaj Şablonları sayfasında yer alan “Yeni Mesaj Oluştur” linkine tıklayarak, yeni mesajlarınızı oluşturabilirsiniz. Ayrıca, yeni mesaj oluşturmak için hazır mesaj şablonlarından da faydalanabilirsiniz.
    
  • Sistem tarafından üyeliğime tanımlanmış olan İletim Mesajı nedir?
   Sistem tarafından ilanlarınıza başvuru yapan her adaya otomatik gönderilen mesajdır.

   *İletim Mesajı içeriğini Mesajlar/Mesaj Şablonları ekranından değiştirebilirsiniz.
    
  • Adaylara mesaj nasıl gönderilir?
   Adaylara mesaj göndermek için Başvuru Değerlendirme ya da Toplu Mesaj ekranlarını kullanabilirsiniz.

   Başvuru Değerlendirme ekranında, bir ya da birden fazla adayı seçerek İşlemler başlığında yer alan Mesaj Gönder seçeneği ile mesaj gönderebilirsiniz.

   Toplu Mesaj ekranında ise, ilan seçimi yaptıktan sonra mesaj gönderilecek aday kriterlerini belirleyip, Toplu Mesaj Gönder seçeneği ile mesajınızı gönderebilirsiniz.

   *İncelediğiniz özgeçmişlere mesaj dışında SMS göndermeniz de mümkündür. SMS paketleri ile ilgili olarak detaylı bilgi için Müşteri Temsilciniz ile görüşebilirsiniz.
    
  • Adaylar, gönderilen mesajlara geri dönüş yapabilirler mi?
   Adayların size cevap göndermesini istediğiniz durumlar için gönderdiğiniz mesajların cevaplanabilir mesaj niteliğinde olması gerekmektedir. Bunun için mesaj gönderme ekranında bulunan Cevap İste kutucuğunu işaretlemeniz yeterli olacaktır.

   Adaylar tarafından gönderilen mesajlara Mesajlar/Gelen Mesaj sayfasından ulaşabilirsiniz.
    
  • Ana Kullanıcı nedir?
   Ana Kullanıcı, yönetsel yetkilere sahip olan kullanıcıdır. Bu kullanıcı tarafından oluşturulacak diğer kullanıcılar da Ana Kullanıcı olarak atanabilmektedir. Ana Kullanıcı olarak atanabilecek kullanıcı sayısında bir sınırlama bulunmamaktadır.
    
  • Yeni kullanıcı nasıl oluşturulur?
   Kullanıcılar sadece Ana Kullanıcı tarafından oluşturulabilmektedir. Ayarlar/Kullanıcılar ekranında yer alan Yeni Kullanıcı Tanımla linkine tıklayarak, sınırsız sayıda kullanıcı tanımlayabilirsiniz.

   *Tanımladığınız kullanıcı yetkilerini aynı sayfada bulanan İşlemler alanından belirleyebilirsiniz.
    
  • Yeni kullanıcı şifresi nasıl oluşturulur?
   Ana kullanıcı tarafından gerçekleştirilebilen bu işlemde kullanıcının üyelik bilgilerine güncelleme adımı ile ulaşılır. Şifre tanımlaması için kullanıcıya e-posta gönder seçeneği işaretlenip değişikliğin kaydedilmesi ile şifre tanımlanmasını sağlayacak olan link kullanıcıya gönderilir.
    
 • Sosyal Medyada Yenibiris.com
0850 266 85 70
Uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla Yenibiris.com web sitesinin içeriği, yazılımı ve video ile içeriklerine dair her türlü fikri ve mali haklar Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.'ye aittir.
Copyright © 2000 - 2017 Yenibiriş İnsan Kaynakları Hizmetleri Danışmanlık ve Yayıncılık A.Ş.
Yenibiris.com, Yenibiriş İnsan Kaynakları Hizmetleri Danışmanlık ve Yayıncılık A.Ş.'ne ait bir sitedir. Yenibiriş İnsan Kaynakları Hizmetleri Danışmanlık ve Yayıncılık A.Ş., 4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanununun 19. maddesi gereği, işarayanlardan hiçbir ücret ve menfaat talep etmeyen bir kurum olup, Türkiye İş Kurumu İstanbul İl Müdürlüğü'ne bağlı olarak 31.01.2017 tarihli, 164 numaralı izin belgesi ile faaliyet göstermektedir.
YBWEB03