Üyelik Sözleşmesi

Kullanım Şartları


1. Müşteri kurumsal üyelik bilgilerini, şifreyi, adayların verdiği şahsi ve özel bilgileri üçüncü kişilere açıklamamayı, bilgilerin gizliliği için gerekli tedbirleri almayı ve bu bilgileri üye olmayan üçüncü kişi ve kuruluşlara vermemeyi kabul ve taahhüt eder. Müşteri ayrıca kurumsal üyelik şifresini kullanan yetkili kişinin değişmesi durumunda bunu derhal Yenibiris.com’a bildirecektir. Müşteri’nin işbu yükümüne aykırı davranması halinde Yenibiris.com sözleşmeyi derhal feshederek bu nedenle uğramış olduğu her türlü zararın tazminini talep edebilir.
2. Müşteri, Yenibiris.com'dan olan hak alacak ve yükümlülüklerini Yenibiris.com'un yazılı onayı olmadan üçüncü kişilere tamamen veya kısmen devir ve temlik edemez.
3. Müşteri, Yenibiris.com sayfalarında yayınladığı ilanlarına gelen başvurularını Yenibiris.com haricindeki bir faks numarası, e-posta, adres veya web adresine yönlendiremeyeceğini; ayrıca, Yenibiris.com’un izni olmaksızın Yenibiris.com araçları ile reklam, duyuru ve diğer pazarlama faaliyetlerini yapmamayı kabul ve taahhüt eder. Site verilerinin Yenibiris.com’un bilgisi ve izni dışında herhangi bir şekilde kopyalanması, çoğaltılması ve dağıtılması yasaktır.
4. Yenibiris.com kurumsal üyelik ücretsiz, ilan vermek ücretlidir. Yenibiris.com sağlanan ürün ve/veya hizmetler için paket, fiyat ve kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Gizlilik Prensipleri ve Üyelik Koşulları


Kurumsal Üyelik ve İş Ortaklığı
Kurumsal üye olmak isteyen kuruluşlardan şirket adı, iletişim adresi, e-posta adresi gibi bilgiler iletişim kurmak ve site üzerinden alınan hizmet bedelinin faturalanması amacıyla kullanılmaktadır.
Kurumsal üyeler, Yenibiriş’in tüm hizmetlerinden yararlanmak üzere tam hizmet bedelini ödedikleri sürece "İş Ortağı" olarak nitelendirilir.

İş ortakları,


- Site üzerinde sınırsız sayıda iş ilanı yayınlayabilme,
- Kayıtlı özgeçmişler arasında arama yapabilme,
- Şirkete özel özgeçmiş havuzu oluşturma,
- Bireysel üyelere şirket ile ilgili bilgi verme imkanlarına sahiptirler.

Kurumsal üyelerin site üzerinde kendileri hakkında sağladıkları bilgiden Yenibiriş sorumlu tutulamaz.

İş İlanları:


Kurumların iş ilanı verebilmeleri için siteye kayıtlı üye olmaları gerekmektedir. Yenibiriş üzerinde üyelik;
- Kurumsal üye,
- İş Ortaklığı olarak gerçekleşmektedir.

İş ortağı şirketlerin yayınladıkları iş ilanları anında site üzerinde yayınlanır. Kurumsal üyelerin hazırladıkları iş ilanlarının yayınlanması site yetkililerinin hazırladığı içerik ve ödeme kontrolüne bağlıdır. İş ilanlarında haksız rekabet yaratacak unsurlar, kurumları karalayacak ifadeler yer alamaz. İçerik açısından uygun görülmeyen ilanlar, ücreti alınmış dahi olsa kesinlikle yayınlanmayacaktır. İş ilanlarında kurumların vermiş olduğu bilginin yanlışlığından Yenibiriş sorumlu değildir.

Diğer Sitelere İlişim (Link)


Yenibiriş; reklam, banner veya sponsorluk veren şirketlerin internet sitelerine ilişim sağlamaktadır. Yenibiriş, ilişim verdiği sitelerin bilgi kullanımı, etik ilkeleri ve gizlilik prensiplerinden sorumlu değildir.

Arkadaşıma Gönder


Yenibiriş üyeleri, site üzerinde beğendikleri haber, yazı ya da iş ilanlarını yakınlarına ya da arkadaşlarına gönderebilmektedir. Bu işlem yapılırken üyenin belirttiği alıcı e-posta adresi, sitenin promosyonel aktivitelerini duyurmak dışında başka amaç için kullanılmayacaktır.

Kullanıcı İstekleri / Geri Bildirimler


Yenibiriş üye ve ziyaretçilerinin site ile ilgili tarafımıza ulaştırdıkları her türlü istek, öneri, yorum ve soruları içeren bilgiler site performansını ölçmek açısından saklanmaktadır. Bu bilgiler kişilerin kendilerine yanıt vermek ve site etkinliğini artırmaya yönelik araştırmalarda kullanılmak dışında başka bir amaç için kullanılmayacaktır.

İçerik Kullanımı


Yenibiriş'te yayınlanan yazı, grafik ve istatistikler (Materyaller) üçüncü kişiler tarafından izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan içerik materyalleri ya da fonksiyonalite Yenibiriş izni alınmadan başka mecralarda yayınlanamaz veya diğer internet sitelerine erişim verilemez.

Kullanıcı adı ve Şifre


Bireysel ve kurumsal üyelerimizin tüm bilgilerinin gizliliğini korumaya yönelik olarak Yenibiriş üzerinde ilgili bölümlere kullanıcı adı ve şifre ile ulaşımınız sağlanmaktadır.
Üye'nin Siteden yararlanma hakkı sadece kendisine aittir, başkalarına devredilemez. Kullanıcı adı ve şifrenizin gizliliği sizin sorumluluğunuzdadır, üçüncü kişi ya da kuruluşlara kullandıramazsınız.
Kullanıcı adı ve şifrenin izinli veya izinsiz olarak üçüncü kişiler tarafından kullanımından doğabilecek durumlardan Yenibiriş sorumluluk taşımamaktadır, doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülük Üye'ye aittir. Bu maddeye aykırı hareket, Üye'ye verilen hizmetlerin herhangi bir bildirimde bulunmaksızın tek taraflı olarak durdurulmasına yol açabilir. Şifrenin izinsiz kullanımın tespit edilmesi durumunda Yenibiriş bilgilendirilmelidir.
Yenibiriş üyesi olarak belirlenen güvenlik-gizlilik prensiplerine uymayan ve dikkate almayan bireysel ve kurumsal üyelerden Yenibiriş güvenlik-gizlilik prensiplerinin aksi yönünde bir durumla karşılaşma halinde Yenibiriş sorumluluk taşımamaktadır. Bu tür olumsuz bir durumla karşılaşıldığı takdirde "Müşteri İlişkileri" birimimiz ile irtibata geçilmesi ayrıca önerilmektedir.
Yenibiriş, elektronik güvenlik konusunda gerekli tedbirleri aldığını beyan eder ve sisteme 3. kişiler tarafından elektronik ortamdan saldırı olması halinde verilere ulaşılmasının önüne geçmek adına gerekli her türlü adımı atacağını taahhüt eder. 3.kişiler tarafından siber saldırı gerçekleşmesi sonucunda herhangi bir KULLANICI’ ya dair bilgilerin çalınması, sistemden silinmesi veya değiştirilmesi halinde işbu hususu Yenibiriş kendisinden beklenebilecek en kısa süre zarfında bildirmeyi taahhüt eder.

Yenibiriş 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun çerçevesinde Üyeler’ in bilgilerini saklayacaktır. Yenibiriş, gizlilik prensipleri üzerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir. Yapılan değişikliklerden tüm üyeler haberdar edilecektir.
Kullanıcı’ nın sağladığı verilerin Yenibiriş’ e bağlı veya Yenibiriş ile grup şirket olan firmalara aktarılmasına ve yurtdışına aktarılmasına açık onay verdiği kabul edilir.
Kullanıcı, Yenibiriş’ den kendisine ait verilerin hangi amaçla ve hangi verilerin kullanıldığının bilgilendirmesini talep edebilir ve Yenibiriş kendisinden beklenebilecek en kısa süre zarfında gerekli bilgilendirmede bulunmayı taahhüt eder. İşbu bilgilendirme ücretsiz olacak olup eğer istenen işlem maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verilerin Korunması Kurul’unca belirlenecek ücret tarifesinde belirtilen bedeli işlemi gerçekleştirdikten sonra Kullanıcı’ dan talep edecektir. Yenibiriş işbu verilere ilişkin Kullanıcı’ nın iletmiş olduğu sorunları Kişisel Verileri Koruma Kurulu’ na şikayet etmesinden evvel kendisinden beklenecek özenle çözüm üretmeyi ve işbu çözümün Kişisel Verilerin Korunması Kanunu çerçevesinde elinde olan imkanlarla gerçekleştirmeyi taahhüt eder.
Yenibiriş tarafından Kullanıcı’ya ait verilerin kullanım amacı şu şekildedir;
Kişisel ve İletişim Bilgileri, Demografik Veriler: (Ad, soyadı, ve iletişim bilgileri) Kullanıcı kayıt, özgeçmiş oluşturma, iletişim, iş geliştirme, pazarlama ve reklam faaliyetleri, tanıtım ve bilgilendirme için kullanılır.
Sosyal Ağ Bilgileri: Kullanıcıların mevcut sosyal ağ hesapları ile siteye daha kolay erişim sağlamaları ve bu doğrultuda toplanan verilerin iş geliştirme, pazarlama, iletişim gibi operasyonel faaliyetlerin yürütülmesi ve geliştirilmesi ile birlikte kullanıcı deneyimini arttırarak daha iyi hizmet vermek için kullanılmaktadır.
Özgeçmiş Bilgileri: Sitenin amacına uygun hizmet etmesi için talep edilen bilgilerdir.
Yenibiriş gizlilik prensipleri, üyelerimiz hakkında edindiğimiz bilgilerin kullanılma amacı ve sitenin kullanılma şeklini içeren bir dokümandır.
Üye, Yenibiriş'e Üye olarak, işbu Gizlilik Prensipleri'ni okuduğunu ve kabul etmiş sayılacağını ve Gizlilik Prensipleri'nin kendisi hakkında hüküm ifade edeceğini kabul eder. Bu, Gizlilik Prensipleri'ne uygulanmasından doğabilecek uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Merkez Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili kılınmıştır.
Üye, Yenbiriş’ in 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kişisel verilerinin muhafazasını sağlayacağını kabul etmektedir.
Üye, iş bu katılım Gizlilik Prensipleri'nde yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini ve kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını kabul ve taahhüt eder.

Yenibiriş Gizlilik Prensipleri'ne gösterdiğiniz ilgi ve güvene teşekkür ederiz.
Yükleniyor..
YBWEB03